Első ránézésre az ember azt hinné, hogy egy westernes animével van dolga. Félig igaza is van. A másik fele az igazságnak az, hogy a Trigun világa ennél sokkal összetettebb és érdekesebb, mivel a hely ahol játszódik, nem is a Föld, hanem egy bolygó, ahol az emberiség új életet akart kezdeni. Szóval számítani kell egy jó adag sci-fi beütésre is. Ami csak feldobja a hangulatot. A Trigun stílusa pedig még a helyszínnél is összetettebb. Igaz akció stílust jelöltem be, de ez csak negyedrészt fedi a valóságot. Mivel nagyonsok és remek poénok vannak elszórva a részek többségében, ahol pedig teljesen vagy csak mértékben fogták vissza magukat a készítők, ott remek drámai, illetve komoly részeket sikerült beilleszteiük a történetbe.
A kerettörténete a Trigunnak nagyjából annyi, hogy a főhősünk Vash az egész bolygó legveszedelmesebb bűnözője, 60 billió dupla dolláros vérdíjjal a fején. Mindenki megpróbálja megölni a díj reményében, és emiatt, amerre csak jár, hatalmas károkat okoz. Legalábbis mindenki így gondolja. Vash felkutatására pedig kettő fiatal hölgy indul a főnökük megbízásából. A két lány nagy komolyan veszi a munkáját, és mindenképpen találkozni akarnak a legendás Vashal (a sorozatban: "Vash the Stampede"), és nyomon akarják követni a pusztításait, hogy felmérést készíthessenek. De mikor találkoznak a legendás Vashal, akkor az egyikük teljesen lelombozódik és nem akarja elhinni, mert nem egy vérengző őrültet talál, hanem egy szerencsétlen idiótát, aki folyton csak hülyéskedik (ami persze csak a felszín . S ez a hülyéskedés adja meg a sorozat sava-borsát. Így a karakter vicces és kedves jellemét csak kiemelni a japán szinkron remeksége. Félelmetes, hogy mennyire eltalálták Vash hangját! Személy szerint nekem a kedvenc anime karakterem lett Vash a sorozat végére.Ilyen remekül kidolgozott és eredeti karakterrel kevés heyen lehet találkozni. A két vándorló hölgyet, akik Vash nyomában vannak az egész sorozat alatt, Meryl Strife-nak és Milly Thompson-nak hívják. Később pedig egy elég érdekes pap is csatlakozik hozzájuk, akik Nicholas D. Wolfwood nevet viseli. Érdekessége az, hogy egy eszméletlenül nagy keresztet hord magával mindenhová... S a nevek hallatán már lehet is tudni, hogy ez az anime elsősorban a nyugatra készült, de ez semmiben nem befolyásolja a minőséget Az igazi és remek történet úgy a hetedik és a nyolcadik rész környékén kezd majd kibontakozni, ami cseppent sem vidám, az első részelhez képest. Sőt, meglehetősen szívbemarkoló és szomorú. Mert mint kiderül, Vash egy baleset óta részleges amnéziában szenved. Csak a gyerekkorára emlékezett, és semmi másra, mikor magáhoztáért egy teljesen elpusztított városban. Ezek után pedig nem is próbál másként élni, mint az emlékeiben élő nő tanításai szerint. E tanítások között pedig az is ott van, hogy senkinek nincs joga megölni a másikat. Ennek a ténynek pedig az egész történetben hatása van.
A Trigun véleményem szerint szinte minden műfaj kedvelőjének kötelező darab. Aki imádja a vígjátékokat, az akcióat, vagy a kicsit szomorkásabb animéket, mindent megtalál a Trigun személyében. Még egy lehelletnyi romantika is van. A másik nagy előnye a sorozatnak pedig az, hogy bármelyik korosztály nyugodtan leülhet elé és megnézheti. Biztosítottan remek szórakozásban lesz része! Negatívum ami felróható a Trigunnak, az a megrajzolás és a hangok. 1998-as évjáratához képest véleményem szerint elég rondácska. Viszont nem tragikus, mert még emelett a "rondácska" megrajzolás mellett is fergetegesen jó animációkat tudtak létrehozni a készítők. A hangok pedig a szinkronon kívül mindenhol eléggé közepesre sikeredett. És pontosan ez a 2 kis hiba miatt nem is adtam öt csillagot a Trigunnak. Szóval így utolsó mondatban csak azt tudom mondani, hogy mindenki nézze meg, és LOVE & PEACE! |